Nacionalne oznake kvalitete za eTwinning projekte

Autor: SUZANA JAGIĆ, 20. 10. 2019.

Nacionalnom oznakom kvalitete za eTwinning projekte u šk. god. 2018./2019. nagrađeno je 6 međunarodnih projekata koje je vodila učiteljica Povijesti Suzana Jagić te njezin eTwinning tim učenika.

Projekti nagrađeni Nacionalnom oznakom kvalitete:

1. Our Cultural Heritage - Where the past meets the future

2. Our countries between the two World Wars

3. The Mediterranean is served: diet, recipes, traditions, tales

4. Famous people in Europe

5. Sh@ring culture through national symbols - exchanging European souvenirs

6. Prehistoric site

Izvrsnost je potvrđena i za 2 međunarodna eTwinning projekta učiteljice Kemije Melite Brodar te su nagrađeni Nacionalnom oznakom kvalitete:

1. STEM Advent Calendar 2018.

2. Mali i veliki istraživači

Oznake kvalitete priznanje su učiteljima i školama za uspješnost i visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Učenicima je Oznaka kvalitete priznanje i ujedno poticaj za uloženi trud tijekom rada na projektu, dok za školu predstavlja javno priznanje njihove predanosti kvaliteti te otvorenosti prema suradnji na europskoj razini. U svakom projektu Nacionalna služba za podršku vrednuje pedagoške inovacije i kreativnost u projektu, integraciju projekta u kurikulum, komunikaciju i razmjenu među partnerskim školama, suradnju partnerskih škola, kreativnu uporabu IKT-a, rezultate, učinak i dokumentiranje te uz certifikat učitelju i učenicima donosi i pisano vrednovanje svakog projekta:

„Tijekom provedbe ovog eTwinning projekta korištene su pedagoške inovacije. Projekt je integriran u kurikulum. Komunikacija i suradnja partnerskih škola su ostvarene. Rezultati projekta i diseminacija projekta  jasno su predstavljeni. Izvrsna diseminacija projekta. Evaluacija je vidljiva u TwinSpace-u. Tijekom provedbe projekta korišteni su mnogobrojni web alati“ (Projekt Prehistoric site)

5.a 5. b 5. c 5. d 5. e
5. s 6. a 6. b 6. c 6. d